Spåret100 - Folksam GP i _Sätra Friidrottshall måndag 4 februari 2019 Anmälningslista per 27/1/2019

Uppdatering av anmälningslistan kommer att göras under veckan 28/1-3/2.

De definitiva startlistorna med heat, banordningar samt hopp-och kastordningar kommer läggas upp på hemsidan på söndag 3 februari kl 20.00

Män 60 m
Huvudtävling: 2 försöksheat och final
Förtävling: 2 heat och de fyra bästa tiderna kvalificerar till huvudtävlingens försöksheat
300 Odain Rose Spårvägens FK SWE
301 Henrik Larsson IF Göta SWE
302 Theodor Young RSA
303 Eetu Rantala FIN
304 Samuel Putola FIN
305 Amaury Golitin FRA
306 Julian Reus GER
307 Harry Aikines-Areetey GBR
308
309 Jean-Christian Zirignon 95 Malmö AI SWE 6.86 6.90
310 Ibrahim Abakar 99 Hammarby IF SWE
311 Gregorios Kyriakoudis 97 Hässelby SK SWE 6.97 6.97
312 Martin Hagberg 01 Hässelby SK SWE 7.06 7.06
313 Adam Lindhe 94 IFK Lidingö SWE 6.99
314 Sebastian Landström 94 IFK Lidingö SWE
315 KidusYohannes Getahun 98 Malmö AI SWE 7.14
316 Daniel Persson 98 Malmö AI SWE 7.22
317 Jacob Ewertzh 95 Malmö AI SWE 6.92 7.05
318 Emil Johansson 02 Turebergs FK SWE 7.04
319 Michael Luxemburg 94 Täby IS SWE 7.01
320 Zion Eriksson 02 Täby IS SWE 6.96
321 Rodi Kay 98 Täby IS SWE 7.16
322 Oskar Motta 98 Upsala IF SWE 7.05 7.13
323 Frederik Schou-Nielsen 96 Sparta Atletik DEN 6.87
324 Festus Asante 94 Sparta Atletik DEN 6.76


Män 800 m:
Huvudtävling: 1 heat
1 Andreas Kramer Sävedalens AIK SWE
2 Joakim Andersson 92 IFK Trelleborg SWE 1:48.44
3 Peter Bol AUS
4 Joe Deng AUS
5 Andreas Roth (Pace M800-A) NOR

M 800 m
Förtävling 2 heat
10 Berhe Kidane 99 Ärla IF SWE 1:49.94
11 Aleksej Pirgholizadeh 94 Eskilstuna FI SWE 1:54.00
12 Henry Jacobson 99 Hammarby IF SWE 1:54.49
13 Viktor Frisk 03 Huddinge AIS SWE 1:55
14 Rickard Gunnarsson 91 Hässelby SK SWE 1:47.20
15 Anton Persson 96 Hässelby SK SWE 1:51.08
16
17 Axel Alness Borg 98 IFK Lidingö SWE 1:55 1:55
18 Daniel Norberg 78 Spårvägens FK SWE
19 Bienvenue Musore 90 Spårvägens FK SWE 1:53.56
20 Alexander Lundskog 96 Ullevi FK SWE 1:55.0
21 Felix Francois 90 Örgryte IS SWE 1:51.90
22 Christian Clausen 96 Sparta Atletik DEN 1:51.38 1:51.38
23 Rasmus Kisel 96 SK Audentes EST 1:49.40 1:49.91
24 Max Bechtel 01 Hässelby SK SWE 1.59.16 1.59.16
25 Benediktas Mickus 97 LTU 1:50.46 1:50.46

M 1500 m
Förtävling: 3 heat
260 Emil Millán De La Oliva 01 Eskilstuna FI SWE 3:59
261 Hannes Hejdebäck 00 Gefle IF SWE 4:13.23
262 Mattias Ohlsson 94 Heleneholms IF SWE 3:52.30
263 Viktor Frisk 03 Huddinge AIS SWE 4:05
264 Rickard Gunnarsson 91 Hässelby SK SWE 3:46
265 Erik Djurberg 97 Hässelby SK SWE 3:57.35
266 Gustav Berlin 95 Hässelby SK SWE
267 Axel Djurberg 99 Hässelby SK SWE 3:57.91
268 Mohammed Loukili 96 IFK Lidingö SWE 3:59.00
269 Olof Silvander 99 IFK Lidingö SWE 4:00.13
270 Ludvig Johansson 98 IFK Lidingö SWE 4:10
271 Abubakar Abdullahi 99 Malmö AI SWE 3:53.52 3:53.52
272 Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK SWE 3:48.96
273 Simon Wallenlind 97 Mölndals AIK SWE 3:48.12
274 Alexander Holmblad 94 Spårvägens FK SWE 3:52.00
275 Johan Walldén 87 Spårvägens FK SWE 3:41.00
276 Daniel Gleimar 92 Spårvägens FK SWE 3:52.00
277 Estifanos Faid 92 Spårvägens FK SWE 3:53.00
278 Mikael Andersson 00 Säffle FIK SWE
279 Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK SWE 3:50.27
280 Erik Jälknäs 00 Sävedalens AIK SWE 3:51.51
281 Ludvig Danielson 95 Tjalve IF Norrköping SWE 4:00.50
282 August Mollén 99 Tjalve IF Norrköping SWE 4:02.50
283 Tim Sundström 89 Turebergs FK SWE 3:45.16
284 Ali Al-Janabi 94 Ullevi FK SWE 3:50.80
285 Robin Rohlén 90 IFK Umeå SWE 3:48.12
286 Eric Källman 00 IK Ymer SWE 3:56.07
287 Linus Näslund 00 Ärla IF SWE 4:12.0
288 Gustaf Norlander 99 Ärla IF SWE 4:08
289 Mikael Johnsen 92 AGF Atletik DEN 3:44:37
290 Nick R. Jensen 91 Sparta Atletik DEN 3:44.80
291 Andreas Lindgren 98 Sparta Atletik DEN 3:41.56
292 Olavi Allase 93 Estland EST 3:48.64 3:48.64
293 Alberts Blajs 95 Lettland LAT 3:48.64
294 Jonatan Fridolfsson 92 Sävedalens AIK SWE


M 3000 m
Huvudtävling: 1 heat
240 Amanuel Gergis Turebergs FK SWE
241 Emil Danielsson Spårvägens FK SWE
242 Daniel Lundgren 85 Turebergs FK SWE 8:04
243 Jonas Leanderson Malmö AI SWE
244 Suldan Hassan Ullevi FI SWE
245 Simon Sundström 98 IFK Lidingö SWE 8:09.61
246 Elmar Engholm 92 Hässelby SK SWE 8:04.44 8:04.44
247 Staffan Ek 91 Malmö AI SWE 7:58
248 Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK SWE 8:06.73
249 Jonas Leandersson 90 IF Göta Karlstad SWE 8:11.00
250 Ryan Gregson AUS
251 Jordan Williamz AUS
252 Stewart McSweyn AUS
253 Jake Heyward GBR
254 Pieter-Jan Hannes BEL
255 Hiss Bachir DJI
256 Florian Orth GER
257 Vincent Letting (PACE -3000) KEN

M 60 m Häck
Förtävling: 1 heat
230 Petter Gustafsson 94 IK Hakarpspojkarna SWE 8.02 8.02
231 Fredrick Ekholm 94 IFK Lidingö SWE 7.88 7.92
232 Marvin Tay 90 Spårvägens FK SWE 7.90
233 Ludwig Sjödin 95 IFK Umeå SWE 8.37 8.60
234 Filip Björklund 98 Upsala IF SWE 8.09
235 Linus Otto Boyer 95 Upsala IF SWE 8.27 8.27
236 Joel Bengtsson 99 IFK Helsingborg

M Höjd
Huvudtävling:
30 Fabian Delryd Täby IS SWE
31 Otto Brinkman Spårvägens FK SWE
32 Hampus Carlens 99 IFK Lidingö SWE 2.04
33 Matthew Sawe KEN
34 Takashi Eto JAP
35 Jamal Wilson BAH
36 Janick Klausen 93 DEN 2.27

M Stav
Förtäving
40 Carl Sténson 93 Hellas FK SWE 5.31 5.20
41 Jonas Asplund 73 IFK Märsta SWE 5.21 4.70
42 Erik Thorstensson 89 Spårvägens FK SWE 5.31

M Längd
Huvudtävling
50 Michel Torneus Hammarby IF SWE
51 Andreas Otterling 86 IFK Lidingö SWE 8.12
52 Tomasz Jaszczuk POL
53 Filippo Randazzo ITA
54 Kevin Ojiaku ITA

M Längd
Förtävling
55 Jesper Hellström 95 Hässelby SK SWE 7.52
56 Max Andersson 95 Upsala IF SWE 7.39 7.38
57 Rickard Willman 94 Västerås FK SWE 7.32 7.20
58 Andreas Carlsson 95 IK Ymer SWE 7.73
59 Artur Engström 96 Örgryte IS SWE 7.47
60 Angelos Roussos 92 Örgryte IS SWE 7.65
61 Sebastian Pedersen 97 Sparta Atletik DEN 7.74

Män Kula
Huvudtävling
110 Wiktor Pettersson Malmö AI SWE
111 Jesper Arbinge 97 Spårvägens FK SWE
112 Gabriel Heen Hässelby SK SWE
113 Mezud Pezer BIH
114 Marcus Thomsen NOR
115 Leonardo Fabbri ITA
116 Kristo Galeta EST

K 60 m
Förtävling 2 heat
220 Charlotte Andersson 00 Hässelby SK SWE 7.74 7.85
221 Greta Deltin 00 Hässelby SK SWE 7.61 7.82
222 Hanna Adriansson Nordberg 92 IFK Lidingö SWE 7.60
223 Fatou Sowe 93 Malmö AI SWE 7.41
224 Gladys Bamane 89 Spårvägens FK SWE 7.42
225 Isabelle Eurenius 89 Spårvägens FK SWE 7.44
226 Irene Ekelund 97 Spårvägens FK SWE 7.44
227 Katharina Gråman 03 Tyresö FK SWE 7.68 7.78
228 Gabriella Holmström 00 Upsala IF SWE 7.78
229 Maja Almgren 98 Visby IF Gute FIK SWE 7.58 7.58

K 400 m
Huvudtävling: 2 heat
Förtävling: 1 heat
200 Moa Hjelmer Spårvägens FK SWE
201 Matilda Hellqvist Ullevi FI SWE
202
203 Lavai Nielsen GBR
204 Justina Swiety-Ersetic POL
205 Gunta Vaicule LAT
206 Lovisa Linde 98 Täby IS SWE 55.58
207 Sofia Hultgren 97 Täby IS SWE 56.78
208 Caroline Kihlblom 94 Täby IS SWE 55.69
209 Klara Helander 95 Upsala IF SWE 56.69
210 Sandra Knezevic 95 Hammarby IF SWE

K 800 m
Huvudtävling : 1 heat
170 Lovisa Lind 91 Ullevi FK
171 Gaël de Coninck 01 Sävedalens AIK SWE 2:05.43
172 Liga Velvere LAT
173 Renee Eykens BEL
174 Danald Prinsen NED
175 Joanna Linkiewicz (PACE - 800 A) POL

K 800 m
Förtävling: 2 heat
176 Malin Dahlbäck 99 Eskilstuna FI SWE 2:18.21
177 Olivia Weslien 97 IF Göta Karlstad SWE 2:15.53
178 Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg SWE 2:06.88
179 Filippa Ramberg 97 Hammarby IF SWE 2:20.43
180 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK SWE 2:08.52
181 Emelie Svensson 95 IFK Mora Friidrott SWE 2:21.53
182 Alva Malmsten Nilsson 03 IF Skade SWE 2:24
183 Alice Magnell-Millán 05 Tjalve IF Norrköping SWE 2:18.38
184 Wilma Marcusson 99 Trångsvikens IF SWE 2:13.78
185 Ida Holm 93 Täby IS SWE 2:11
186 Greta Graziani 94 Täby IS SWE 2:10.52
187 Ida Ekroth 96 Upsala IF SWE 2:14.60
188 Klara Ygeby 02 Upsala IF SWE 2:18.00 2:18.00
189 Maja Björnsson 03 Upsala IF SWE 2:22.30 2:22.30
190 Klara Frih 02 Åsbro GoIF SWE 2:13.66 2:22.00
191 Ellinor Aurell 01 Ängelholms IF SWE 2:14.14
192 Maria Freij 98 Öresund FK SWE 2:11.70
193 Vera Sjöberg 01 AIK Friidrott SWE 2:14.84

K 1500 m
Huvudtävling: 1 heat
150 Linn Nilsson Hälle IF SWE
151 Hanna Hermansson Turebergs FK SWE
152 Anna Silvander IFK Lidingö SWE
153 Lisa Havell Spårvägens FK SWE
154 Linn Söderholm 96 Sävedalens AIK SWE 4:15.33
155 Samrawit Mengsteab Hälle IF SWE
156 Genevieve LaCaze AUS
157 Sanne Wolters-Verstegen NED
158 Worknesh Abye Mulat ETH
159 Axumawit Embaye ETH
160 Simona Vrzalova CZE

K 1500 m
Förtävling: 1 heat
161 Olivia Weslien 97 IF Göta Karlstad SWE 4:33
162 Sanna Mustonen 91 Hässelby SK SWE
163 Elin Brink 97 Mölndals AIK SWE 4:28.99
164 Julia Svennblad 3 Bohus IF SWE 4:35.19 4:38.45
165 Ellinor Aurell 01 Ängelholms IF SWE 4:34.28
166 Fanny Dusabimana 93 Umeå TFC SWE 4:32.34

K 60 m Häck
Huvudtävling: 1 heat
Förtävling: 1 heat
130 Emma Tuvesson 91 Spårvägens FK SWE 8.29
131 Tess Hertz-Saebbö 98 Göteborgs KIK SWE 8.51
132 Mette Graversgaard DEN
133 Nooralotta Neziri FIN
134 Eefje Boons NED
135 Greta Kerkes HUN
136 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF SWE 8.93
137 Johanna Kunath 97 Hammarby IF SWE 9.24
138 Sofia Johnsson 94 Hässelby SK SWE 8.52
139 Amanda Hansson 99 Hässelby SK SWE 8.34
140 Malin Skogström 95 Hässelby SK SWE 8.39
141 Malin Eriksson 91 IFK Lidingö SWE 8.54
142 Daniela Karlsson 96 Täby IS SWE 9.11
143 Alva Wolwan 01 Upsala IF SWE 9.10

K Stav
Huvudtävling
70 Angelica Bengtsson 93 Hässelby SK SWE
71 Michaela Meijer 93 Örgryte iS SWE
72 Romana Malacova CZE
73 Stephanie Dauber GER
74 Kristin Leland USA
75 Alysha Newman CAN

K Höjd
Förtävling
120 Marija Vukovic 92 MNE 1.90
121 Louise Ekman 97 Gefle IF SWE 1.86
122 Linn Hertz-Saebbö 00 Göteborgs KIK SWE 1.69
123 Linda Skantze 95 IFK Lidingö SWE

K Längd
Huvudtävling
80 Khaddi Sagnia 94 Ullevi FK SWE
81 Erica Jarder 86 IF Göta SWE
82 Malin Marmbrandt 85 Västerås FK SWE 6.52
83 Hitomi Nakano JAP
84 Evelise Veiga POR
85 Mara Griva LAT

K Längd
Förtävling
86 Sandra Törnros 95 Gefle IF SWE 6.34
87 Kaiza Karlén 98 IF Göta Karlstad SWE 6.37
88 Izabella Ripsweden 00 Huddinge AIS SWE 5.74 5.62
89 Amanda Hansson 99 Hässelby SK SWE
90 Emilia Kjellberg 96 IFK Sunne FK SWE 6.24 5.93
91 Katharina Gråman 03 Tyresö FK SWE 5.71 5.71
92 Emelie Eklund 00 Täby IS SWE 5.86 5.86
93 Thilda Särnevång 96 IFK Växjö SWE 6.10

K Kula
Huvudtävling
100 Fanny Roos 95 24Seven SWE
101 Frida Åkerström 90 Hässelby SK SWE 16.61 16.61
102 Ásdis Hjálmsdottir ISL

K Kula
Förtävling
103 Kristina Rakocevic 98 MNE 15.36
104 Felicia Lindberg 97 Hammarby IF SWE 12.29 12.29
105 Amanda Lejros 99 Hässelby SK SWE 13.33

TITELSPONSOR

SPONSORER