SOLLENTUNA GP , SÖNDAG 13 JUNI 2021 ANMÄLNINGSLISTA PER 5 JUNI 2021

Arrangören förbehåller sig rätten att begränsa antalet deltagare per gren.

MÄN 100 M A / B / C
Usheoritse Itsekiri NGR
Richard Kilty GBR
Henrik Larsson IF Göta Karlstad SWE
Diogo Antunes POR
Thomas Jones IFK Växjö SWE
Odain Rose Spårvägens FK SWE
Alexander Andreasson Örgryte IS SWE
Alexander Hult IF Göta Karlstad SWE
Caleb Conable Malmö AI SWE
Desmond Rogo Upsala IF SWE
Douglas Hellbratt Malmö AI SWE
Efe Uwaifo Harrow AC GBR
Ibrahim Abakar Täby IS SWE
Imran Lernebo Turebergs FK SWE
Kasper Kadestål Malmö AI SWE
Ludvig All Täby IS SWE
Milo Wahlgren Täby IS SWE
Oskar Motta Upsala IF SWE
Rodi Kay Täby IS SWE
Simon Plesse Upsala IF SWE
Simon Sharapo KFUM Örebro SWE
Stefan Franzén KFUM Örebro SWE
Viktor Thor Strands IF SWE
Viktor Wall Hammarby IF SWE
William Thor Strands IF SWE
Marcus Berggren Spårvägens FK SWE
Tarley Allison Mölndals AIK SWE

MÄN 400 M A / B / C
Rabah Yousif GBR
Leungo Scotch BOT
Berend Koekemoer RSA
Gustav Lundholm DEN
Anton Sigurdsson Malmö AI SWE
Kasper Kadestål Malmö AI SWE
Markus Moberg Hammarby IF SWE
Gustav Gahne Hässelby SK SWE
Alvin Reinebo KFUM Örebro SWE
Adam Landen IFK Helsingborg SWE
Anders Logg Hälle IF SWE
Andreas Movin IFK Lidingö SWE
Johan Eriksson Turebergs FK SWE
Linus Strand KFUM Örebro SWE
Markus Brodin Danderyds SK SWE
Markus Ögren IF Göta Karlstad SWE
Mattias Sunneborn Spårvägens FK SWE
Rasmus Hugosson KFUM Örebro SWE
Roy Doss Umeå TFC SWE
Vidar Stenqvist Örgryte IS SWE
Marcus Berggren Spårvägens FK SWE

MÄN 800 M A / B / C
Jamie Webb GBR
Daniel Rowden GBR
Andreas Kramer Ullevi FK SWE
Alvaro De Arriba ESP
Tshite Tshepo RSA
Erik Martinsson SWE
Joakim Andersson Spårvägens FK SWE
Alexander Lundskog Ullevi FK SWE
Felix Francois Örgryte IS SWE
PACE A-Khaled Benmahdi FRA
Anton Persson Hässelby SK SWE
Victor Wahlgren Mölndals AIK SWE
Alexander Nyström Rehns BK SWE
Axel Alness Borg IFK Lidingö SWE
Benjamin Åberg Hälle IF SWE
Felix Larsen Nilsson Örgryte IS SWE
Gustav Bivstedt Hässelby SK SWE
Henrik Franzen KFUM Örebro SWE
Henry Jacobson Spårvägens FK SWE
Jacob Klinth IFK Lidingö SWE
Johan Lamm Mölndals AIK SWE
Kevin Bodén KFUM Örebro SWE
Mathias Söder Ullevi FK SWE
Mårten Nystrand Hässelby SK SWE
Simon Wikell Mölndals AIK SWE
Tim Yngesjö Linköpings GIF SWE
Tobias Eknor Spårvägens FK SWE
Valter Kjellberg Turebergs FK SWE
Viktor Skoglund Danderyds SK SWE
Erik Guander Sävedalens AIK SWE
Julius Mördrup IFK Lidingö Friidrott SWE

MÄN 1500 M A / B / C
Nick Willis NZL
Istvan Szögi HUN
Paul Robinson IRE
Andrew Coscoran IRE
Vincent Keter KEN
Josh Lay GBR
Kalle Berglund Spårvägens FK SWE
Johan Rogestedt Stenungsunds FI SWE
Samuel Pihlström Hälle IF SWE
Gustav Berlin Hässelby SK SWE
Abdelfath Yassin Spårvägens FK SWE
Emil Danielsson Spårvägens FK SWE
PACE 2A- Monour Akbache FRA
PACE 1A-Gergo Kiss HUN
Abubakar Abdullahi Malmö AI SWE
Adam Hammarberg Ärla IF SWE
Albin Wallenius Västerås FK SWE
Alexander Nilsson Mölndals AIK SWE
Andreas Jansson Hässelby SK SWE
August Mollén Tjalve IF Norrköping SWE
Daniel Gleimar Spårvägens FK SWE
Efrem Brhane Västerås FK SWE
Estifanos Faid Spårvägens FK SWE
Gabriel Steffensen Ullevi FK SWE
Johan Walldén Spårvägens FK SWE
Jonatan Gustafsson KFUM Örebro SWE
Jonathan Edman IFK Umeå SWE
Jonathan Grahn Mölndals AIK SWE
Ludvig Johansson IFK Lidingö SWE
Michael Rosenqvist Mölndals AIK SWE
Nick Rostgaard Jensen Vejle IF DEN
Oliver Löfqvist Spårvägens FK SWE
Olof Silvander IFK Lidingö SWE
Omar Mohammed Ismael Högby IF SWE
Rickard Emilsson IK Akele SWE
Robin Rohlén IFK Umeå SWE
Sebastian Nilsson Mölndals AIK SWE
Simon Wallenlind Mölndals AIK SWE
Victor Urquhart Smångs Keep Up Running Club SWE
Viktor Frisk Huddinge AIS SWE
Wilhelm Bergentz KFUM Örebro SWE
William Devantier Sparta Atletik DEN
Yohannes Kiflay Hässelby SK SWE
Vidar Johansson Sävedalens AIK SWE

MÅN 3000 M HINDER
Napoleon Salomon Turebergs FK SWE
Axel Djurberg Hässelby SK SWE
Brice Metzinger IFK Lidingö SWE
Erik Djurberg Hässelby SK SWE
Henry Jacobson Spårvägens FK SWE
Nils Bredin Hälle IF SWE
Noha Olsson KFUM Örebro SWE
Olof Silvander IFK Lidingö SWE
Omar Nuur IFK Växjö SWE

MÄN 400 M HÄCK A / B
Eric Cray PHI
Thomas Barr IRE
Quincy Downing USA
Wilfred Happio FRA
Carl Bengtström Örgryte IS SWE
Oskar Edlund Täby IS SWE
Johan Claeson IFK Växjö SWE
Isak Andersson Upsala IF SWE
Ludvig Hillenfjärd Huddinge AIS SWE
Anton Bertilsson IFK Växjö SWE
Fredrik Kihlblom Huddinge AIS SWE
Samuel Wiik Örgryte IS SWE
Viktor Bondesson Malmö AI SWE

MÄN HÖJD
Fabian Delryd Täby IS SWE
Melwin Lycke-Holm Kils AIK SWE
Arvid Ryberg IF Göta Karlstad SWE
Elliot Duvert Turebergs FK SWE
Hampus Carlens IFK Lidingö SWE
Oliver Ericsson Upsala IF SWE
Oskar Lundqvist Upsala IF SWE
Simon Wiklund Mölndals AIK SWE
Theodor Duvert Turebergs FK SWE

Reserver
Emil De Maria Petersson Turebergs FK SWE
Erik Dahlberg Turebergs FK SWE

MÄN LÄNGD
Ruswahl Samaai RSA
Henrik Flåtnäs NOR
Thobias Montler Malmö AI SWE
Chris Mitrevski AUS
Andreas Karlsson IK Ymer SWE
Caleb Conable Malmö AI SWE
Andreas Otterling IFK Lidingö SWE
Efe Uwaifo Harrow AC GBR
Kasper Larsen Aarhus 1900 A/M DEN
Marko Pestic Kroatien CRO

Reserver
Albin Månsson IFK Växjö SWE
David Thid Hammarby IF SWE
Viktor Pettersson IF Göta SWE

MÄN TRESTEG
Maxmiliano Diaz ARG
Yasser Triki ALG
Ben Williams GBR
Jesper Hellström Hässelby SK SWE
Necati Er TUR
Efe Uwaifo Harrow AC GBR
Eric Hallquist Östersunds GIF SWE
Erik Ehrlin Hammarby IF SWE
Gabriel Wallmark Örgryte IS SWE
Isak Persson Örgryte IS SWE

Reserver
Olle Hammarberg Huddinge AIS SWE
Erik Dahlberg Turebergs FK SWE

MÄN DISKUS
Daniel Ståhl Spårvägens FK SWE
Simon Pettersson Hässelby SK SWE
Sven Martin Skagestad NOR
Alex Rose SAM
Clemens Prüfer GER
Ola Stunes Isene NOR
Jakob Gardenkrans Upsala IF SWE
Lawrence Okoye GBR

MÄN KULA
Scott Lincoln GBR
Jeffrey Ige Spårvägens FK SWE
Jesper Arbinge Spårvägens FK SWE
Lukas Björninger Turebergs FK SWE
Gabriel Heen Hässelby SK SWE

KVINNOR 100 M A / B
Anna Bongiorni ITA
Grace Nwokocha NGR
Irene Ekelund Spårvägens FK SWE
Kristina Knott PHI
Claudia Payton Ullevi FK SWE
Nikki Anderberg Malmö AI SWE
Fillippa Sivnert Malmö AI SWE
Daniella Busk Malmö AI SWE
Gabriella Holmström Upsala IF SWE
Amanda Hansson Hässelby SK SWE
Denise Eriksson Örgryte IS SWE
Elise Legzdins Mälarhöjdens IK SWE
Ella Hagman Huddinge AIS SWE
Emelie Rantzow IK Ymer SWE
Greta Deltin Hässelby SK SWE
Josefin Wikfeldt Mälarhöjdens IK SWE
Karolina Svensson Marieby GoIF SWE
Louise Östergård Randers Atletik DEN

KVINNOR 400 M A / B
Ama Pipi GBR
Sokhna Lacoste FRA
Deline Mpiti RSA
Moa Hjelmer Spårvägens FK SWE
Karolina Pahlitzsch GER
Linnea Killander Malmö AI SWE
Lova Perman IF Göta Karlstad SWE
Sandra Knezevic Hässelby SK SWE
Klara Helander Upsala IF SWE
Linnea Frobe Täby IS SWE
Vendela Rydbäck IFK Växjö SWE
Maia Eppelin Spårvägens FK SWE
Jeanine Nygård, FIN

KVINNOR 800 M A / (B?)
Claudia Bobocea ROU
Katarina Trost GER
Noelie Yarigo BEN
Mary Moraa KEN
Gael De Coninck Sävedalens AIK SWE
Elvira Bredin Turebergs FK SWE
Lovisa Bivstedt Hässelby SK SWE
Greta Graziani Täby IS SWE
Julia Meijer IFK Mora Friidrott SWE
Rebecca Högberg KFUM Örebro SWE
Viola Westling Turun Urheiluliitto FIN
Madeleine Björlin-Delmar IFK Göteborg Friidrott

KVINNOR 1500 M A / B
Sara Healy IRL
Carla Mendes CVE
Sandra Eriksson FIN
Diana Mezuliniakova, CZE
Tigist Ketema ETH
Hanna Hermansson Turebergs FK SWE
Anna Silvander Hässelby SK SWE
Yolanda Ngarambe Turebergs FK SWE
Axumawit Embaye ETH
PACE A:Charlotte Mouchet FRA
Caroline Högardh Hässelby SK SWE
Andrea Claesson Turebergs FK SWE
Nora Lundin Hammarby IF SWE
Agnes Thundal IFK Göteborg SWE
Angelica Strandberg Spårvägens FK SWE
Elin Brink Mölndals AIK SWE
Elsa Wallenius Västerås FK SWE
Emilia Lillemo Täby IS SWE
Filippa Ramberg Hammarby IF SWE
Hanna Lindholm Huddinge AIS SWE
Hannah Kinane Hässelby SK SWE
Jessica Edlund Umedalens IF SWE
Klara Ygeby Upsala IF SWE
Line K Schulz Aarhus 1900 A/M DEN
Lowa Branth Upsala IF SWE
Malin Dahlbäck Eskilstuna FI SWE
Olivia Weslien IF Göta Karlstad SWE
Pernilla Elmgren Ärla IF SWE
Saga Provci IFK Göteborg SWE
Tilda Östberg Borlänge LK SWE
Sara Christiansson Sävedalens AIK

KVINNOR 100 M HÄCK
Alma Flygt Täby IS SWE
Alva von Gerber Huddinge AIS SWE
Amanda Hansson Hässelby SK SWE
Elin Lindeblad Kalmar SK SWE
Elin Westerlund Spårvägens FK SWE
Fanny Runheim Örgryte IS SWE
Jonna Lindéen Kalmar SK SWE
Julia Håkansson Spårvägens FK SWE
Julia Wennersten IK Ymer SWE
Katharina Gråman Tyresö FK SWE
Leticia Buchli Täby IS SWE
Maria Södergren Täby IS SWE

KVINNOR HÖJD
Ella Junnila FIN
Eleanor Patterson AUS
Allisia Trost ITA
Erika Kinsey Trångsvikens IF SWE
Sofie Skoog IF Göta Karlstad SWE
Maja Nilsson Örgryte IS SWE
Evelina Erlandsson IF Göta Karlstad SWE
Kajsa Engblom Huddinge AIS SWE
Louise Ekman Gefle IF SWE

KVINNOR STAV
Robeilys Peinado VEN
Wilma Murto FIN
Sonia Malavisi ITA
Elina Lampela FIN
Angelica Bengtsson Hässelby SK SWE
Sara Winberg Täby IS SWE

KVINNOR LÄNGD
Abigail Irozuri GBR
Maryse Luzolo GER
Petra Farkas HUN
Tilde Johansson Falkenbergs IK SWE
Kaiza Karlen IF Göta Karlstad SWE
Malin Malmbrant Västerås FK SWE
Emilia Kjellberg IF Göta Karlstad SWE
Jonna Lindéen Kalmar SK SWE
Katharina Gråman Tyresö FK SWE
Sandra Törnros Spårvägens FK SWE
Reserv
Karolina Svensson Marieby GoIF SWE

KVINNOR KULA
Sophie Kinna GBR
Pauline Guba POL
Jessica Inchude GBS
Fanny Roos Malmö AI SWE
Frida Åkerström Hässelby SK SWE
Sara Lennman Spårvägens FK SWE
Axelina Johansson Hässelby SK SWE
Amanda Lejros Hässelby SK SWE
Emilia Malmehed IF Göta Karlstad SWE

KVINNOR DISKUS
Daniella Persson Spårvägens FK SWE
Ellen Pettersson Upsala IF SWE
Emma Ljungberg Spårvägens FK SWE
Erica Larsson IF Göta Karlstad SWE
Jennifer Rudberg IFK Växjö SWE
Mathilda Eriksson Malmö AI SWE
Molly Broback Sävedalens AIK SWE
Vanessa Kamga Upsala IF SWE

MÄN JUNIORER DISKUS
P19 Diskus
Karl Ludvik -02 Turebergs FK
Leo Janén -02 Kalmar SK
Teo Paganus -03 Turebergs FK
Martin Sundberg -03 Hammarby IF
Fredrik Frunck -03 Turebergs FK
M22
Emil Holm -01 TurebergsFK

TITELSPONSOR

HUVUDSPONSORER